Skype I.díl: Stažení a instalace verze 4.1

Nejrozšířenější program pro internetovou – hlasovou komunikaci – Skype. V tomto návodu, pro začínající uživatele, se dozvíme jak nainstalovat Skype. Podíváme se i na to, jak zaregistrovat nový Skype účet a vůbec začít Skype používat.

skype1

Nejdříve stáhneme aktuální verzi Skype a to na pro nás lokalizovaném webu http://www.skype.com/intl/cs/. Skype 4.1 zde můžete stáhnout ve verzi pod Windows, ale najdete zde i verze pro Mac OS X či Linux.

Stáhnout zde můžeme i verze Skype pro mobilní telefony. Konkrétně telefony s Windows Mobile, Nokie N800/810, iPhone nebo dokonce pro přenosné konzole Playstation Portable. Ale o těchto variantách až později.

Po stažení spustíme instalační soubor SkypeSetup.exe, který má velikost 1,9 MB. Na první obrazovce můžeme upravit upřesňující nastavení pod tlačítkem možnosti:

skype3

Pokračujeme kliknutím na tlačítko Souhlasím – Nainstalovat. Po asi 5 minutách u sledování možností Skypu a průběhu instalace, zmáčkneme tlačítko Dokončit, které nás přenese k registraci nového Skype účtu. V tomto kroku zvolíme Skype jméno, které bude náš základní identifikátor, náhrada telefonního čísla pro Skype volání. Standardně registrace nabízí Skype jméno ve formátu jmeno.prijmeni. Tento formát je rozumné zachovat.

Po kliknutí na tlačítko Další se dostaneme k vyplnění emailové adresy a země, což je také nutný krok.

Nyní stačí pokračovat tlačítkem Přihlásit se.

skype4

Na Uvítací obrazovce, která následuje, můžeme otestovat reproduktory, mikrofon a webkameru.

Pokud při testu mikrofonu neuvidíme pohyb zeleného sloupce, pomůže nejčastěji vybrat jiný ovladač mikrofonu ve výběrovém seznamu napravo:

skype5

Samotný program Skype uvidíme po ukončení Uvítací obrazovky. V kontaktech najdeme nyní pouze Echo / Sound Test service. Zeleným tlačítkem Hovor vytočíme tento kontakt tak, abychom vyzkoušeli funkčnost hovorů.

Page 1 of 2 | Next page

Rukavice do fitness a nebo pro cyklistiku