Skype I.díl: Stažení a instalace verze 4.1

Nejrozšířenější program pro internetovou – hlasovou komunikaci – Skype. V tomto návodu, pro začínající uživatele, se dozvíme jak nainstalovat Skype. Podíváme se i na to, jak zaregistrovat nový Skype účet a vůbec začít Skype používat.

skype1

Nejdříve stáhneme aktuální verzi Skype a to na pro nás lokalizovaném webu http://www.skype.com/intl/cs/. Skype 4.1 zde můžete stáhnout ve verzi pod Windows, ale najdete zde i verze pro Mac OS X či Linux.

Stáhnout zde můžeme i verze Skype pro mobilní telefony. Konkrétně telefony s Windows Mobile, Nokie N800/810, iPhone nebo dokonce pro přenosné konzole Playstation Portable. Ale o těchto variantách až později.

Po stažení spustíme instalační soubor SkypeSetup.exe, který má velikost 1,9 MB. Na první obrazovce můžeme upravit upřesňující nastavení pod tlačítkem možnosti:

skype3

Pokračujeme kliknutím na tlačítko Souhlasím – Nainstalovat. Po asi 5 minutách u sledování možností Skypu a průběhu instalace, zmáčkneme tlačítko Dokončit, které nás přenese k registraci nového Skype účtu. V tomto kroku zvolíme Skype jméno, které bude náš základní identifikátor, náhrada telefonního čísla pro Skype volání. Standardně registrace nabízí Skype jméno ve formátu jmeno.prijmeni. Tento formát je rozumné zachovat.

Po kliknutí na tlačítko Další se dostaneme k vyplnění emailové adresy a země, což je také nutný krok.

Nyní stačí pokračovat tlačítkem Přihlásit se.

skype4

Na Uvítací obrazovce, která následuje, můžeme otestovat reproduktory, mikrofon a webkameru.

Pokud při testu mikrofonu neuvidíme pohyb zeleného sloupce, pomůže nejčastěji vybrat jiný ovladač mikrofonu ve výběrovém seznamu napravo:

skype5

Samotný program Skype uvidíme po ukončení Uvítací obrazovky. V kontaktech najdeme nyní pouze Echo / Sound Test service. Zeleným tlačítkem Hovor vytočíme tento kontakt tak, abychom vyzkoušeli funkčnost hovorů.

skype6

Pokud uslyšíte svoji nahranou zprávu, je vše v pořádku a můžete začít přidávat své vlastní Kontakty. Ale na ovládání programu se podíváme v následujícím díle.

You can leave a response, or trackback from your own site.

11 Responses to “Skype I.díl: Stažení a instalace verze 4.1”

 1. vašek napsal:

  chci nainstalovat

 2. Josef Švec napsal:

  CHci nainstalovat starý skype v češtině. Děkuji J.Švec

 3. MáV napsal:

  Oficiální web ani žádné větší softwarové knihovny starou verzi Skypu nenabízí. Je to pochopitelné, v zájmu Skypu je aby měli všichni nejnovější verzi.

 4. světlana napsal:

  prosím o instalaci Skype

 5. prosím o novou instalaci Skype

 6. Kamila Pokorná napsal:

  prosím o novou instalaci Skype

 7. Kamila Pokorná napsal:

  prosím o novou instalaci Skypa

 8. dusan murgac napsal:

  prosim nainstalovat skype 4 na tento pocitac

 9. Instalace SKYPE

 10. david sliva napsal:

  ahoj

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist