Nimbuzz: Skype pro Android

Nimbuzz je multiplatformní klient pro nejrozšířenější služby jako Skype, ICQ, Facebook chat, Google talk a další. Zajímavý pro nás je ale z jiného důvodu. Kromě verze pod Windows nebo Mac ho totiž můžeme stáhnout i ve verzi pro Android. Tím se stává jedním z mála neoficiálních Skype klientů pro Android telefony. Také proto, že se Skype zasadil o vyloučení doposud nejoblíbenějšího Android klienta Fring. Oficiální Skype Android klient totiž stále nemá podporu nových Android telefonů HTC Desire a Samsung S Galaxy.

Nimbuzz pro Android můžete stáhnout přímo v Android Marketu po vyhledání „Nimbuzz“ nebo na adrese http://www.nimbuzz.com

Oficiální Skype Android klient (bez podpory nových telefonů): http://www.skype.com

Po instalaci programu Nimbuzz je třeba nastavit přihlašovací údaje protokolů, které budeme používat:

Nimbuzz může zobrazovat všechny kontakty telefonu, ale pokud nepoužíváte Skype kredit, je přehlednější zobrazovat jen adresáře IM:

Pro Skype volání je nejlepší wi-fi nebo 3G internetové připojení, hlasová kvalita je ale dobrá i při Edge spojení.

Při použití Nimbuzz jako klienta pro Skype jsem bez výhrad. Problémy nastávají až při využívání více protokolů najednou. Při spuštění programu nelze odhlásit jednu službu, přejít do offline a s jinou zůstat online. Lze pouze smazat přihlašovací údaje.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Nimbuzz: Skype pro Android”

  1. [...] Spolu s dnešním otevřením placeného Android Marketu se mezi aplikacemi objevil oficiální Skype klient, který nám bude fungovat i na novějších telefonech HTC Desire či Samsung Galaxy. Jak obstojí oficiální klient ve srovnání s dosud dostupným klientem Nimbuzz? [...]

  2. Faboulous indeed.

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist