Instalace a nastavení nového SJphone 1.65

Instalace samotného programu SJ phone je poměrně jednoduchá.  Po spuštění instalačního programu instalátor vyzve k nastavení úrovně hlasitosti podle přehrávaného testového zvuku. Dále v instalaci promluvíte na mikrofon a program automaticky nastaví citlivost mikrofonu tak aby nevznikala ozvěna.

Aktuální verzi programu SJ-phone 1,65 stahujte ze stránek SJ Labs.

Vzhled programu a obrazovky s nastavením můžete vidět v galerii pod článkem.  Samotný vzhled programu je diametrálně odlišný od předchozí verze SJ phone 1.60. SJ Labs se snaží nasadit modernější, Vista like vzhled. Další novinkou je zde integrace Jabber klienta. Ale o tom až později.

Nejdříve do programu nastavíme SIP profil vlastního tel. čísla, což je jediné důležité nastavení, než začneme telefonovat. Nastavení si ukážeme na příkladu VoIP operátora Ha-loo. Zvolíme nabídku Menu, úplně vespod programu. Dále pak volbu Options. Na záložce Profiles zvolíme tlačítko New a do pole Profile name vyplníme ha-loo, jak vidíme na obrázku.

Po potvrzení tlačítka OK se otevře karta Profile Options. Na této kartě nastavte pouze záložku SIP proxy a to přesně podle obrázku SJphone 03. Po potvrzení OK už jenom stačí zadat Vaše tel. číslo do políčka Account a heslo do pole Password. Pokud chcete aby si program tyto údaje pamatoval, zvolte možnost Save service information permanetntly.

Pokud je vše v pořádku, objeví se okno programu a v dolní části, tzv. status baru, uvidíte nápis ha-loo Ready to call!

Adresář

Na dalším obrázku vidíme adresář telefonu, do kterého se dostaneme po kliknutí na knihu v levém, hlavním menu. Kontakty přidáváme kliknutím pravého tlačítka myši na prázdnou plochu adresáře, volbou Add.. Nově můžeme ke kontaktu přiřadit i obrázek volajícího. Po výběru čísla z adresáře jej můžeme „vytočit“ modrým sluchátkem dole, hovor se ukončuje sluchátkem červeným.

Hlavní menu

Význam ikon hlavního menu, které vidíte vertikálně na levé straně programu, je krátce popsaný v tomto obrázku. Je zde popsáno i tlačítko, které ukáže Vaše sousedy, což znamená osoby, které používají VoIP telefon ve Vaší lokální počítačové síti.

U druhého obrázku správně vyplňte Profile type: Call trhough sip proxy

You can leave a response, or trackback from your own site.

7 Responses to “Instalace a nastavení nového SJphone 1.65”

 1. martin napsal:

  Na druhém obrázku je špatně „profile type“, musí být „call trhough sip proxy“ – jinak těžko dojdeme k nastavení proxy z obrázky 3 ;)

 2. admin napsal:

  @martin Díky za upozornění.

 3. [...] Softwarových telefonů pro VoIP volání je bezpočet. Velká část z nich je navíc zdarma. Na našem webu se můžete dočíst o použití a nastavení softwarových telefonů X-Lite a SJ-Phone. [...]

 4. Hozna napsal:

  Dobrý den,
  sstáhnul jsem si tenhle prográmek vytvořil jsme profil asi všechno funguje až na to že nahoře mi to píše „not connected to jabber server“ a nevím co mám napsat nebo jak mám vyplnit položku v options Jabber. prosím o radu kdyžtak i přes icq 590 213 386 nebo skype smoula 72 Děkuji

 5. admin napsal:

  Jabber přihlašovací údaje vyplňovat nemusíte. VoIP volání to neovlivní. Je to jen možnost využít SJphone 1,65 také jako Jabber klienta (http://cs.wikipedia.org/wiki/Jabber)

 6. [...] zoneId: 4021, w: 468, h: 250 }; Samotné volání můžete vyzkoušet softwarovým telefonem SJ Phone nebo X-Lite (návody nastavení). Volbu vhodného telefonu můžete zvážit v tomto [...]

 7. Sip Proxy napsal:

  Voip services provide us the facility to communicate with people through internet and we can save our telephone bills

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist