Jak začít telefonovat po internetu III. Výběr telefonu

V minulých dílech jsme se dozvěděli jak funguje VoIP telefonování, následně jsme si vybrali vhodného operátora. Nyní se blíže podíváme na výběr telefonu pro internetové volání.  Zvolíme pro naše účely softwarový telefon, který je zdarma nebo raději klasický, hardwarový telefon? S výhodou můžeme používát kombinaci těchto dvou řešení.

Softwarový nebo hardwarový telefon pro VoIP?

Softwarový nebo hardwarový telefon pro VoIP?

1.) Hardwarový telefon

a.) VoIP brána + (bezdrátový) telefonní přístroj

VoIP bránu zapojíme do počítačové sítě, popřípadě mezi modem internetového připojení a počítač. Teprve k bráně připojíme vlastní telefonní přístroj. Pro toto řešení můžeme použít starý, analogový přístroj. Mnohem oblíbenější ovšem jsou řešení s použitím bezdrátového telefonu.

Příklad použití této kombinace:

voip_brana_phone

VoIP brána je síťové zařízení, tvořící spojovací prvek mezi částí, v níž je telefonní hovor přenášen pomocí VoIP a mezi částí využívající jinou metodu přenosu telefonního hovoru, např. digitální TDM či analogovou telefonii. Úkolem VoIP brány je zajistit převod (digitálně zakódované) hlasové informace a také signalizace mezi dvěma infrastrukturami, z nichž každá pracuje s jinými přenosovými protokoly a jinými standardy. Převod musí probíhat v reálném čase a pokud možno bez narušení množiny služeb využívaných na obou stranách. (via Wikipedia)

b.) VoIP hardwarový telefon

Telefon vypadá jako klasický, analogový. Navíc má v sobě zabudovanou funkčnost VoIP brány, která převádí data na hlas a naopak. VoIP telefony mají většinou zaudovaný displej, adresář kontaktů, dokážou identifikovat volajícího, atd.

Příklad hardwarového VoIP telefonu:

voip_hw_phone

2.) Softwarový telefon

Softwarových telefonů pro VoIP volání je bezpočet. Velká část z nich je navíc zdarma. Na našem webu se můžete dočíst o použití a nastavení softwarových telefonů X-Lite a SJ-Phone.

Program pouze nainstalujeme, na počítač s internetovým připojením, nastavíme pro vybraného operátora a můžeme telefonovat.

3.) Kombinace hardwarového a softwarového VoIP telefonu

Kombinaci těchto dvou řešení můžeme s výhodou použít v případě, kdy chceme používat stejné VoIP telefonní číslo doma i v zaměstnání. Doma budeme používat hardwarový telefon, v práci softwarový nebo naopak. Oba dva se stejným tel. číslem. Kombinaci telefonů můžeme využít i v rámci jedné domácnosti.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Jak začít telefonovat po internetu III. Výběr telefonu”

  1. ládík napsal:

    prosím o pompc s nastavením softvérovho telefonu VoIP ,nějak se v tom neorientuji a nejde mito .SOS
    nosaj@seznam.cz

  2. [...] Jde o kredit na VoIP volání pomocí služby Ha-loo. Registrace s kódem, který obdržíte probíhá na webu http://www.ha-loo.cz var sklikData = { elm: "sklikReklama_4021", zoneId: 4021, w: 468, h: 250 }; Samotné volání můžete vyzkoušet softwarovým telefonem SJ Phone nebo X-Lite (návody nastavení). Volbu vhodného telefonu můžete zvážit v tomto článku. [...]

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist