Switch z Androidu na iPhone, kapitola první: Hardware

Nakolik jsem skalní fanoušek Androidu, natolik jsem chtěl vyzkoušet iPhone v praxi. Rivalita robůtkářů s jablíčkáři mě vždycky bavila. Má ale jednu velikou nevýhodu. Nikdy se nedozvíte klady a zápory jednoho systému na jednom místě.. U jablíčkáře totiž zjistíte výhody iPhonu a nedostatky Androidu. S uživatelem Androidu dopadnete podobně, navíc s drobnou poznámkou o ovcích.

Proto jsem se rozhodl vyzkoušet iOS sám a dlouhodobě. Popravdě měl můj switch ještě mnoho dalších důvodů, ale ty jistě vytušíte později :-)

android-iphone-switche-ss

 

Hardwarové důvody switche na iPhone

  • Samsung Duos byl zoufale pomalý. Během navigace nejdou přijímat hovory. Když chci někomu zavolat zpátky, čekám dlouhé sekundy na načtení protokolu hovorů. Musím ho každý druhý den restartovat aby se vzpamatovalo datové připojení. Chci vytočit hovor, nic se neděje, proto klikám znovu, telefon konečně vytáčí. Po skončení hovoru ovšem vytáčí znovu stejný kontakt na základě toho druhého kliknutí. Vím, je to levnější telefon, nižší kategorie. Nicméně očekávám od každého telefonu úplné minimum, to aby zvládl vytáčet hovory a přijímat hovory. Ano, někdy hovor nešel ani odmítnout. Jako pozorovatel začátečník, tuším, že Apple by nikdy nevyrobil tak levný telefon aby byl tak pomalý.

  • Můj Android, Samsung Duos je rozbitý.

  • Hardwarem se rozumí i zpracování těla telefonu. Když si v rukou porovnávám plastové vlajkové lodi a pádla ostatních výrobců, suverénně nejlíp vychází hliníkové tělo iPhonu 5. Žádné vrzání a prohýbání  krytů. Přirozená a pohodlná velikost na delší hovory. Škoda, že si příjemné tělo iPhonu většinou každý, z logických důvodů, zabalí do nepříjemných obalů a krytů. Alternativou krytům může být dobré pojištění.

Hliníková záda se také snadno poškrábou. Ale poškrábaný hliník vypadá o něco líp než poškrábaný plast:

iphonexandroid-zada

Příště se pokusím popsat hladký průběh přenosu dat, kontaktů, kalendáře a aplikací z Androidu na iPhone. Už teď musím přiznat, že počet nainstalovaných Google aplikací v iOS je značný.

Leave a comment