Prostorný spouštěč LauncherPro

Základní prostředí, dodané s android telefonem, většině uživatelům přestává dříve či později stačit. Nejde tolik o vzhled ale o funkčnost a efektivitu spouštění android aplikací nebo zobrazování jejich stavu. Nicméně vzhledu se volba nového launcheru také dotkne. Podíváme se na velmi oblíbený LauncherPro.

obrázek: pocketnow.com

Více místa na ploše

Jeden z největších důvodů proč vyměnit Launcher. LauncherPro může mít až 7 ploch. Navíc můžete nastavit velikost mřížky ikon. V základním nastavení jsou to 4×4 ikony, zvolit lze mřížku až 10×10 ikon – to je velmi hustá mřížka. Na telefonu HTC Desire je dobře použitelná mřížka 4×5 nebo 4×6 bez popisků ikon. To je další výborná funkce – ikony na plochu můžete vkládat i bez popisků (Preferences – Appearance Settings – Hide icon labels).

Nastavení mřížky

Mřížka 5x6

Ikony bez popisu

Dock: Ještě více místa

Spodní lišta, zvaná dock, nabízí 5 pozic pro spuštění libovolné aplikace. Lišty navíc můžou být tři, rolují se podobně jako základní plocha – takžením do strany.

Libovolná akce na docku

Ikony na základním zobrazení docku zobrazují notifikace o došlých sms, emailech nebo zmeškaných hovorech. SMS nebo email aplikace na které tyto ikony odkazují můžete vyměnit, notifikační funkce zůstává.

Notifikace na docku

Snadná odinstalace aplikací

Přetažením ikony, z hlavní nabídky aplikací na koš, snadno odinstalujeme aplikaci. Při tažení ikony, z hlavní obrazovky do koše, jen odstraníme zástupce z plochy.

uninstall

Zobrazení na šířku

LauncherPro dokáže přeskupit plochy při držení telefonu na šířku. Mřížka zůstává stejná, takže mezery mezi ikonami budou větší.

LauncherPro na šířku

Animované přechody obrazovek

Jsou hezké na pohled, ale jsou určeny hlavně pro výkonější telefony.

Animace homescreenů

Animace programové nabídky

Neplacená a placená verze LauncherPro

Všechny výše uvedené funkce najdete v neplacené verzi spouštěče LauncherPro. Placená verze stojí $2.99 a zpřístupní použití LauncherPro widgetů a změny velikosti widgetů na ploše.

Změna velikosti widgetů

Provedete dlouhým přidržením widgetu. Měnit velikost má smysl jen u některý widgetů jako jsou kalendáře, seznamy, úkoly …

LauncherPro widgety

Placená verze launcheru obsahuje 7 widgetů. Osobně nejvíc oceňuji widget People a Calendar. Free varianty těchto widgetů existují, ale nejsou zdaleka tak použitelné: graficky zdařilé se snadným nastavením – umístěním. Na obrázcích vidíte všechny LauncherPro widgety. Nevýhodu oprotit HTC Sense vidím v absenci widgetů pro rychlou aktivaci wifi, bluetooth, Data, atd… Tyto můžeme stáhnout jako samostatné free widgety na Android marketu.

Bookmarks

Calendar

Facebook

Friends

Messaging

People

Twitter

Launcher Pro vede

Aktuálně používám LauncherPro jakožto nejlepší launcher pro Android. Jaký Launcher používáte vy? Doporučíte jej?

Jaký launcher na Androidu používáte?

výsledky

Loading ... Loading ...

Stažení a instalace LauncherPro

Po instalaci launcheru stačí zmáčknout tlačítko Home a zvolit LauncherPro jako výchozí pro tuto operaci. Stahovat můžete pomocí QR kódu nebo pod tímto odkazem market.android.com.

Stažení LauncherPro

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Prostorný spouštěč LauncherPro”

  1. [...] Stejně tak úkoly. Pro zobrazení kalendáře na ploše je dobrý widget ze spouštěče LauncherPro. Úkoly spravuje GTasks a na ploše je zobrazuje Agenda Widget (dokáže zobrazit i samotný [...]

  2. [...] Každý si ale svoje oblíbené programy může doinstalovat. V mém případě je to rozhodně  LauncherPro a [...]

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist