Zavoláme si 2x: Dual SIM Android GSmart G1310

Od okamžiku, kdy jsem si z práce přinesl služební sim kartu, se snažím, abych doopravdy nemusel nosit dva telefony. Je to totiž obtěžující (2x nabíječka, 2x kontakty, … atd.) a v důsledku se vám stejně nikdo nedovolá. Zálusk jsem měl samozřejmě na něco chytřejšího. Až letos jsem objevil dual sim Android. První byl dobrý (G7 od čínského „kamaráda“ na skypu), než jsem ho pokusy s rootováním zablokoval (a ještě nedostal zpět z reklamace z Číny), současný je ale lepší a hlavně se zárukou v ČR: GSmart G1310. Pojďme se podívat, jak si z něj zavolat: pokaždé z jiného čísla.

dual_sim_android_G1310

GSmart G1310 (zdroj gigabytecm.com)

 

 Specifikace

Tady zmíním pouze vlastnosti, které mne zaujaly:

 • samozřejmě Dual SIM technologie (1. SIM 3G, 2. SIM 2G )
 • 5 Mpx fotoaparát s automatickým zaostřování, který dělá překvapivě dobré fotky a zvládá ukládat GPS souřadnice

GSmart G1310 - fotka z fotoaparátu

 

GSmart G1310 - fotka z fotoaparátu

 • kapacitní displej, podpora multitouch
 • GPS, kompas (docela citlivé a rychle se chytá)

Úplnou specifikaci si můžete prohlédnout na stránkách výrobce.

Na témže místě doporučuji také stáhnout nejnovější firmware (řeší problémy se signálem, které se vyskytovaly v předchozí verzi).

Součástí firmware je upravený launcher od výrobce a poměrně použitelná klávesnice. Každý si ale svoje oblíbené programy může doinstalovat. V mém případě je to rozhodně  LauncherPro a SmartKeyboard.

V telefonu jsou ale předinstalovány 2 widgety, které se hodí.

 

Dialer GSmart 1310

Widget Síť zapíná/vypíná datové připojení přes SIM.

Dialer GSmart 1310

Widget Přepínač přepíná data mezi SIM1 a SIM2

Telefonování

Telefon má vlastní dialer s podporou volby sim. Jsem s ním spokojený, protože seznam prohledává fultextově. Na základní obrazovce dialeru můžete rovnou volit, z které SIM karty se má hovor provést. Pokud se volání spouští z jiné aplikace, nabídne se pro výběr SIM popup okno. To mi přišlo jako výborné řešení, ovšem jenom do doby, kdy selhala aplikace Baby Monitor. Místo zavolání, že dítě už je vzhůru, se opuštěný telefon (tedy s plačícím miminem) ptal, jestli má hovor provést ze SIM 1 nebo SIM 2. Ale Baby Monitor není úplně standardní použití telefonu, takže to neberu jako mínus. V průběhu hovoru je druhá SIM (ta, z které nevoláte) nedostupná.

 

Dialer GSmart 1310

Fultextová volba kontaktu

Dialer GSmart 1310

Volba SIM při volání z jiné aplikace

 

Dialer GSmart 1310

Kontakty

 

Dialer GSmart 1310

Příchozí hovor (vedle ikony se zobrazuje název SIM, na kterou je voláno)

SMS/MMS zprávy

Podpora dvou SIM karet je samozřejmě znát i na aplikaci pro SMS/MMS, která zobrazuje, na kterou kartu SMS/MMS přišla a při odesílání nabídne volbu, z které SIM se má zpráva odeslat. Pokud už jste danému kontaktu nějakou SMS/MMS posílali, pak si to aplikace pamatuje a příště mu SMS/MMS odešle bez ptaní na volbu SIM. Pokud se to nehodí, tak SMS/MMS nepište z vlákna konverzace, ale pomocí tlačítka nová zpráva. Handcent SMS (a asi i jakákoliv jiná alternativní aplikace) dual SIM nepodporuje, SMS se v tomto případě odesílají ze SIM 1.

Dialer GSmart 1310

Odeslání SMS s výběrem SIM

 

Dialer GSmart 1310

U každé SMS v konverzaci se zobrazuje pomocí které SIM byla odeslána/přijata.

Nastavení

Dialer GSmart 1310

Dialer GSmart 1310

Nastavení názvu SIM

 

Dialer GSmart 1310

Nastavení dat pro každou SIM zvlášť

Dialer GSmart 1310

Síla signálu na obou SIM stejná.

Hodnocení

V dual sim telefonech s Androidem není příliš na výběr. Toto je jeden z těch lepších telefonů. Svoji hlavní disciplínu (2x SIM a jejich správa) zvládá na výbornou. Displej má dobré podání barev a skvělou citlivost. Pochvalu zaslouží i GPS a fotoaparát.

Neutrálně hodnotím

 • 3G data – fungují, ale 2G spolehlivěji, u 3G mám pocit, jako by si nemohl vybrat, kterou technologií se připojí (H nebo 3G) a  déle trvá, než se chytne – ale totéž mi dělal klasický telefon na 1SIM – možná je to nějaký nedostatek O2 sítě
 • baterii – prostě se vybíjí stejně rychle jako u jiných chytrých telefonů, vydrží maximálně den a půl (datové připojení aktivní)

Negativum, které nevím jestli jsem si nezpůsobil sám: místy je ROM nestabilní (ale možná za to může nějaká jiná nainstalovaná aplikace). Telefon mi jednou nešel spustit, stačilo ale znovu nahrát aktualizaci firmware (výše), žádná data se neztratila a telefon opět běží, jako nový.

S čistým svědomím ale mohu prohlásit, že ze všech dual sim telefonů, co jsem měl (Samsung, Hero s winmo, G7) je tento nejlepší.

 


 

 

 

 

 

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Zavoláme si 2x: Dual SIM Android GSmart G1310”

 1. Hi, i feel that i saw you visited my weblog so i got here to return the favor?
  .I am attempting to to find things to improve my web site!

  I suppose its ok to use a few of your ideas!!

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist