Pracovní den s Androidem: Aplikace

Aplikací, které chtějí zefektivnit práci, je pro Android mnoho. Těžké je najít takové, kterým se to opravdu daří, mají intuitivní ovládání a jsou přehledné.

K tomu přínášíme tipy na několik aplikací, osvědčených v pracovním dni.


1.) Budíček: Relax and sleep

Relax and Sleep neslouží jen relaxování a usínání. Na nějaký delší poslech to není. Ale namixovat si skladbu příjemných melodií, pro začátek nového dne, je dobré. Budík si v této aplikaci nastavíte jeden. Na hraní je tu funkce shake, kdy se při zatřesení s telefonem nastaví náhodná skladba a síla melodií. Někdy je z toho dobrý poslech, jindy méně dobrý.

2.) Plánování

Po vystřídání několika kalendářů jsem zjistil, že je pro mě nejpoužitelnější ten záklaní – vestavěný. Ten synchronizuji s online Google kalendářem. Stejně tak úkoly. Pro zobrazení kalendáře na ploše je dobrý widget ze spouštěče LauncherPro. Úkoly spravuje GTasks a na ploše je zobrazuje Agenda Widget (dokáže zobrazit i samotný kalendář.

LP Calendar widget

Google Calendar

Agenda widget

3.) Cestování

Při plánování do kalendáře je dobré vyplnit i políčko lokace: Kde. Je užitečné pro zvané hosty, ale hlavně ho s výhodou využijete po synchronizaci v telefonu. Jedním klikem spustíte navigaci k zapsanému místu. Žádné vyťukávání. Uvidíte firmy sídlící na dané adrese – dalším klikem vytočíte telefonní číslo zobrazené adresy. Tohle všechno obslouží Google mapy.

Schůzka včetně adresy

Klik na adresu

Místo schůzky

Detail místa, navigovat nebo volat, recenze

4.) Interakce chytrých telefonů

Jsem na místě. Čekám na kolegu. Trpělivost dochází. Aplikace Relax and Sleep mi ani trochu nepomáhá.. Raději spustím Latitude a podívám se jak daleko ještě kolega je. Příště už to dotáhnu k dokonalosti a na schůzku vyrazím až mi Latitude řekne, že vyrazil on.

Latitude

5.) Čas oběda, kdo pomůže?

Zase Google. Místa v aplikaci mapy. Najdete zde i recenze míst. Recenze se objevují hlavně ve větších městech. Jak ostatní hodnotí místa dobře zjistíte taky pomocí geolokačních her Gowalla nebo Foursquare.

Google Místa

Foursquare

7.) Přehledy

Pro lepší organizaci času je dobré vědět kolik času provoláme a s kým. K tomu slouží aplikace Phonalyzr.

Phonalyzr

Phonalyzr nabídka

A další..

Aplikací pro pracovní den je mnoho. Jaké další používáte Vy?

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Switch to our mobile site

TOPlist